جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

برخی از کاربران برای زیبایی بیشتر پشت بام، تمایل به نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام دارند. البته گاهی این کار برای استحکام بیشتر ایزوگام روی سطح انجام می شود. به هر ترتیب نصب سرامیک یا کاشی روی ایزوگام و عایق های رطوبتی، نکاتی دارد که باید در نظر گرفته شده و با دقت رعایت شوند.

شرکت گام گستر ضمن ارائه خدمات نصب و اجرای ایزوگام به شکل حرفه ای، در صورت نیاز یا تمایل شما، فرایند نصب کاشی و سرامیک را نیز روی لایه های این عایق انجام می دهد. برای اطلاع بیشتر در مورد این پروسه و جزئیات و بایدها و نبایدهای آن، ادامه مطلب را دنبال کنید.  

۳٫۲/۵ – (۴ امتیاز)

نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

دلایل نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

شاید بپرسید که چرا روی ایزوگام از سرامیک استفاده می شود؟ به طور کلی، زمانی که شرایط پشت بام به گونه ای باشد که احتمال آسیب دیدگی ایزوگام در آن بالا باشد، روی لایه ها را با عایق های دیگری می پوشانند تا از این آسیب ها جلوگیری شود. اجرای کاشی و سرامیک روی ایزوگام درواقع حکم یک لایه محافظ را دارد که صدمات و آسیب های وارده به ایزوگام را طرز چشم گیری کاهش داده و آن را از تعمیر یا تعویض در کوتاه مدت، بی نیاز می سازد.

مثلا رفت و آمد روی سطح عایق کاری شده، برخورد برخی اجسام تیز و یا سنگین، خشک شدن فضولات پرندگان، گرفتگی مسیر آبراه پشت بام و پوسیدگی عایق در اثر خارج نشدن آب ناشی از بارندگی و… برخی از عواملی هستند که لزوم پوشاندن ایزوگام را بیشتر می کنند.

قیمت نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام

هزینه کلی کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام علاوه بر قیمت کاشی و سرامیک، به قیمت نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام نیز بستگی دارد. دستمزد نصب کاشی و سرامیک نیز به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) متراژ و مساحت سطح مورد نظر که قرار است کاشی و سرامیک بر روی آن نصب گردد.

۲) ابعاد کاشی و سرامیک مورد استفاده: برای مثال نصب کاشی و سرامیک سایز ۱۲۰*۶۰ تخصصی است و به انرژی بیشتری نیاز دارد.

۳) محل نصب: سرویس های بهداشتی به دلیل  مرطوب‌ بودن فضا نیاز به نصب با ملات و دوغاب دارند و همچنین نصب کاشی و سرامیک در کنج دیوارها و پشت شیرآلات و به‌ طور کلی فضاهای کوچک باید با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود.

۴) روش نصب: دستمزد نصب کاشی و سرامیک به روش های گوناگون با یکدیگر متفاوت است؛ به عنوان نمونه قیمت نصب سرامیک اسلب به دلیل دستگاه‌ های بیشتری که در این روش مورد نیاز است، بیشتر است.

شرکت گام گستر برای ارائه ی خدمات نصب و کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام، با در نظر گرفتن تمامی شرایط موجود، هزینه ی کلی نصب را برآورد می کند و همچنین تلاش می کند تا با در نظر گرفتن پایین ترین دستمزد برای نصاب، این خدمات را به صورت کاملا مقرون به صرفه برای ساکنین محترم تهران و کرج ارائه کند.

نکات مهم نصب سرامیک و کاشی روی ایزوگام

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم؛ برای نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام باید به یک سری نکات توجه ویژه داشت. برخی از این نکات عبارتند از:

  1. بهترین نوع ایزوگام که می توان به راحتی روی آن کاشی، سرامیک یا هر پوشش دیگری را نصب کرد، ایزوگام تک لایه بدون فویل است. چسبندگی این ایزوگام ها بیشتر است و البته هزینه نصب آنها نیز به مراتب کمتر از سایر مدل هاست.
  2. قبل از نصب کاشی یا سرامیک روی ایزوگام، باید حتما یک لایه محافظ روی ایزوگام ایجاد کرد. بهتر است که این لایه با استفاده از پرایمر یا دیگر مواد پلیمری ساخته شود.
  3. نکته مهم دیگر برای نصب سرامیک و کاشی روی ایزوگام این است که پیش از نصب کاشی، باید یک لایه نازک سیمان‌ کاری روی ایزوگام و پرایمر آن انجام داد.
  4. توجه داشته باشید که پس از نصب کردن کاشی و سرامیک روی ایزوگام، باید حتما در آخرین مرحله و بعد از خشک شدن پرایمر و لایه بتن انجام شود.

نکات ایمنی برای چسباندن کاشی و سرامیک روی ایزوگام

ایزوگام ها توسط اشیاء تیز به راحتی آسیب  می بینند و دچار پارگی می شوند. بنابراین یکی از مهم ترین نکات ایمنی هنگام نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام، این است که نهایت دقت را به کار ببرید تا تیزی این قطعات، لایه های ایزوگام را پاره نکند.

در این صورت آب ‌بندی ایزوگام از بین می ‌رود و آب به لایه‌ های زیرین نفوذ می کند که این مسئله، شما را ملزم به تعمیر و لکه گیری ایزوگام می کند. نکته ایمنی بسیار مهم دیگر این که نصاب باید به وزن کاشی و سرامیک دقت داشته باشد تا بار اضافی روی لایه های ایزوگام ایجاد نشود.

3.2/5 - (4 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز تفاوت آن چنان ندارد یعنی روی فول دار هم کاشی اجرا بشه مشکل نداره ولی از نظر مهندسی و اصول کار باید بدون فویل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *