جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه

یکی از حوزه هایی که شرکت گام گستر به شکل تخصصی در آن فعالیت می کند، اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه است. آسفالت رایج ترین روکشی است که در خیابان ها و محوطه هایی همچون جاده ها، فرودگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

روکش کردن آسفالت اما فرایندی مهم است که نکات اجرایی خاص خود را دارد. در امر روکش کردن نکات مهمی وجود دارد که می بایست مد نظر قرار گفته شود برای مثال اگر روکش خیابان به نظر صاف تراکم و ضخامت آسفالت و جنس مواد به کار رفته و به ویژه نحوه روکش کردن، تاثیر بسزایی در کیفیت و ماندگاری نهایی کار دارد. تیم مجرب آسفالت کاری در تهران و کرج در شرکت گام گستر، فرایند اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه را به شکل حرفه ای انجام می دهند. با این مقدمه، شما را با نکات بیشتری در مورد این پروسه آشنا می کنیم.  

امتیاز شما به این مطلب

اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه

هزینه اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه

در مورد قیمت اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه نمی توان به طور قطع اظهار نظر کرد. ممکن است متریال به کار رفته حجم بالایی داشته باشد که در این صورت، هزینه بیشتر خواهد بود. اجرای دستی و مکانیزه روکش هم دو مقوله متفاوت هستند که هریک قیمت تمام شده خود را دارند. 

همچنین بسته به این که عملیات زیرسازی و کوبش چقدر زمان ببرد و از چه تجهیزاتی برای انجام آن استفاده شود، هزینه نهایی متفاوت خواهد بود. کیفیت آسفالت و دستمزد نصاب هم مقوله های دیگری هستند که در تعیین هزینه اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه، مورد توجه قرار می گیرند. نمایندگی آسفالت در شرکت گام گستر خود را متعهد بع ارائه بهترین خدمات در این حوزه به مشتریان محترم می داند و در عین حال، قیمت نهایی را نیز منصفانه تعیین می کند.

مراحل اجرای آسفالت خیابانی

آماده سازی

اولین مرحله اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه، آماده سازی است که درواقع همان زیرسازی محسوب می شود. روش آماده سازی، بستگی به این دارد که سطح مورد نظر از چه موادی تشکیل شده باشد. مثلا برای آسفالت کردن یک سطح شنی، باید تمامی ناهمواری ها به خوبی پوشانده شوند. برای این منظور هم معمولا از قیر استفاده می شود. اما برای روکش کردن سطوح بتن یا آسفالت، سطح با دستگاه های مخصوصی کاملا تمیز شده و شکستگی ها هم پر می شوند.

اندود کاری

اندود کاری دومین مرحله اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه است. در این  مرحله، یک لایه قیر محلول روی سطح پاشیده می شود تا برای آسفالت شدن آماده شود.

پخش آسفالت

پس از اجرای مراحل ذکر شده، نوبت به پخش مواد در طول فرایند اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه می رسد. جزئیاتی همچون درجه حرارت محیط، درجه حرارت آسفالت و… در این مرحله بسیار مهم هستند و باید توسط ناظرین مجرب، کاملا بررسی شوند. نکته بسیار مهم این است که در صورت بارانی بودن هوا و یا آلودگی سطح، نباید این مرحله اجرا شود.

تراکم

در آخرین مرحله اجرای روکش آسفالت خیابان و محوطه، نوبت به متراکم کردن لایه ها می رسد. برای رسیدن آسفالت به تراکم مناسب، عملیات کوبیدن آسفالت با ابزارهای مخصوص انجام می شود. غلتک لرزشی، غلتک لاستیکی، غلتک دو چرخ، سه چرخ یا مختلط، برخی از این ابزارها هستند که بسته نظر کارشناس و ناظر طرح، انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *