جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

ایزوگام پشت بام

امروزه ایزوگام، مناسب ترین و رایج ترین عایق برای پشت بام ها به شمار می رود. طوری که به ندرت جایی را می بینیم که در پشت بام آن از عایقی به جز ایزوگام استفاده شده باشد. ایزوگام پشت بام به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت و گرما و … دارد، می توان به خوبی از ساختمان در هنگام بارندگی محافظت کند. از طرفی نصب این نوع عایق هم به مراتب راحت تر و سریع تر از دیگر انواع عایق پشت بام انجام می شود و به همین دلیل، طرفداران بیشتری دارد.

اگر می خواهید پشت بام منزل خود را ایزوگام کنید، پیشنهاد می دهیم پیش از هر کاری، این مقاله را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد ایزوگام پشت بام، نحوه نصب آن، قیمت و … به دست آورید. البته شرکت گام گستر در تمامی مراحل خرید، نصب و اجرا ایزوگام و در صورت نیاز، تعمیر ایزوگام پشت بام، کنار شما خواهد بود. 

هزینه ایزوگام پشت بام

تجهیزات مورد نیاز برای نصب ایزوگام پشت بام

برای نصب و اجرای ایزوگام در پشت بام یا هر سطح دیگری، نیاز به وسایل و تجهیزات ویژه ای است. البته این ابزار در همه روشها مشترک هستند و ممکن است برخی از نصاب ها از تجهیزات متنوع تری هم استفاده کنند. 

به طور کلی نصاب ها برای نصب ایزوگام پشت بام از وسایلی همچون گاز مایع (کپسول)، شعله اکران کن (تک شعله یا چند شعله) کمچه و ماله، تیغ موکت بری، فندک جرقه ای، دستکش نسوز، تیغه لاستیکی دسته دار، جارو، کفش کف صاف و …. استفاده می کنند.

بهترین ایزوگام پشت بام کدام است؟

به طور کلی بین ایزوگامی که در پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد با ایزوگام در سایر سطوح، تفاوت چندانی وجود ندارد. در هر صورت ایزوگام باید با کیفیت بالا ساخته شده باشد تا در مقابل تابش مداوم نور آفتاب، تغییرات آب و هوایی، بارش های شدید، برف و …، مقاومت داشته باشد. جنس لایه ها نباید به گونه ای باشد که به راحتی از سطح جدا شوند.

از طرفی بهترین ایزوگام پشت بام، راحت نصب می شود و نصاب مشکل چندانی بابات اجرای آن و یا باز کردن ورق ها ندارد. بهتر است ایزوگام از برند معتبر باشد که قبلا عملکرد آن اثبات شده و نیازی به آزمون خطا ندارد. شرکت گام گستر مفتخر است که ضمن عرضه معتبر ترین برندهای  ایزوگام، بهترین و با کیفیت ترین انواع این عایق را به مشتریان و متقاضیان عرضه می کند.

آموزش نصب ایزوگام پشت بام

هزینه ایزوگام پشت بام ساختمان چقدر است؟

هزینه ایزولاسیون پشت بام، بستگی به این دارد که متراژ سطح چقدر است. مسلما هرچه مساحت پشت بام بیشتر باشد، باید لول های ایزوگام بیشتری خریداری شود. از طرفی مراحل نصب زمان بیشتری می برند و تجهیزات بیشتری هم مورد استفاده قرار می گیرند.

در نتیجه هزینه نصب ایزوگام پشت بام در چنین شرایطی بیشتر خواهد بود. میزان مواد مصرفی، تجهیزات مورد استفاده و حتی جنس و برند ایزوگام هم در هزینه اجرای آن تاثیرگذار هستند. نصاب های شرکت گام گستر در تلاش هستند که هم بالاترین کیفیت خدمات نصب را ارائه دهند و هم با توجه به حجم کار، مناسب ترین هزینه را از مشتریان دریافت نمایند.

آموزش نصب ایزوگام پشت بام

نصب ایزوگام پشت بام ساختمان، مراحل مختلفی دارد که در هریک از این مراحل، باید اقدامات خاصی انجام شوند. ما در این بخش، به صورت کلی، نحوه اجرای ایزوگام در پشت بام را معرفی کرده و آموزش می دهیم. 

اما این آموزش بسیار کلی است و توصیه اکید می کنیم که برای عایق بندی پشت بام آپارتمان خود از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید تا هم کار با کیفیت انجام شود و هم نکات ایمنی به نحو احسن رعایت گردند. به طور کلی، مراحل نصب ایزوگام پشت بام به ترتیب زیر انجام می شوند:  

بهترین ایزوگام پشت بام ساختمان

شیب بندی

اولین کاری که باید برای اجرای ایزوگام در پشت بام ساختمان ها انجام شود، شیب بندی است. شیب پشت بام باید طوری باشد که آب، به سمت ناودان ها حرکت کرده و در بخشی از سطح جمع نشود.

زیرسازی

دومین مرحله نصب ایزوگام پشت بام، زیرسازی است. سطحی که ایزوگام روی آن نصب می شود، باید کاملا تمیز و خشک باشد. به هیچ عنوان نباید رطوبت یا اشیاء تیز، سنگ ریزه و … زیر لایه ها وجود داشته باشد. این مواد مانع از نصب و چسبیدن درست ایزوگام شده و لایه ها را به مرور زمان از سطح جدا می کنند.

نصب لایه ها

پس از این که شیب ها به درستی اجرا شدند و سطح زیرین هم به درستی تمیز و آماده شد، فرایند نصب ایزوگام پشت بام شروع می شود. در این مرحله، رول ها به تدریج و پس از این که با مشعل به خوبی حرارت دیدند، باز می شوند. توجه داشته باشید نصب لایه ها باید از قسمت آبراه شروع شود.

همپوشانی

یک مرحله بسیار مهم و موثر در پروسه اجرای ایزوگام پشت بام، هم پوشانی است. بهتر است همپوشانی از نقطه صفر تا وسط سقف ۱۵ سانتیمتر و بعد از آن حداقل ۱۰ سانتیمتر باشد. ناحیه همپوشانی عایق بایستی به دقت جوشکاری شود.

تعمیر ایزوگام پشت بام ساختمان

هرقدر هم که کیفیت نصب ایزوگام بالا باشد، پس از تقریبا ۱۰ سال، این عایق رو به فرسایش گذاشته و دیگر عملکرد مطلوبی نخواهد داشت. در صورت نصب نامناسب و یا وجود عوامل زمینه ساز، این زمان کمتر از ۱۰ سال  است. ممکن است ایزوگم به دلیل قرار گرفتن اشیاء سنگین یا نوک تیز، تجمع آب، تابش مداوم آفتاب، تغییرات ناگهانی دما و عواملی از این دست، آسیب دیده و یا لایه ها از جا بلند شوند.

در این صورت رطوبت به داخل نفوذ کرده و مشاهده می کنید که سقف، نم داده و در موارد شدیدتر، چکه می کنند. در چنین وضعیتی، نیاز به تعمیر ایزوگام پشت بام است. معمولا ترمیم ایزوگام به این صورت است که لایه های آسیب دیده، تعمیر می شوند. اما گاهی لازم است که  لایه های قدیمی کنده شده و فرایند نصب ایزوگام مجددا انجام گردد. در هر صورت، نمایندگی ایزوگام در شرکت گام گستر، آماده است تا تخصصی ترین خدمات را در زمینه اصلاح، نشتی یابی و تعمیر ایزوگام پشت بام به شما ارائه دهد؛ کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *