جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

نصب ایزوگام در زمستان

نصب ایزوگام در زمستان، معمولا توصیه نمی شود و کارشناسان بیشتر بر اجرای ایزوگام یا قیرکشی پشت بام در فصل تابستان تاکید دارند. علت این مسئله این است که ایزوگام نباید در شرایط نامساعد جوی، هنگام بارندگی و یا سرمای شدید نصب شود. با این حال در صورتی که متراژ فضای مورد نظر پایین باشد و یا نیاز به تعمیر ایزوگام یا لکه گیری وجود داشته باشد، نصب بلامانع است.

اما حتی در چنین شرایطی هم باید نکاتی را مد نظر قرار داد. در ادامه در مورد نصب ایزوگام در زمستان، شرایط و بایدها و نبایدهای این کار صحبت می کنیم. گفتنی است تمامی خدمات مربوط به نصب و اجزای ایزوگام در فصل زمستان، توسط شرکت گام گستر به متقاضیان ارائه می گردد.

۳٫۲/۵ – (۴ امتیاز)

نصب ایزوگام در زمستان

نحوه نصب ایزوگام در زمستان

نمايندگی مجاز ایزوگام در شرکت گام گستر، تمامی جزئیات مربوط به اجرای عایق بندی در فصل زمستان را به صورت دقیق و  کامل به اجرا در می آورد. همکاران ما برای این منظور، میزان دمای لازم برای ذوب شدن ایزوگام را فراهم می کنند. اگر دما مناسب نباشد، ایزوگام به درستی جوش نمی خورد و ممکن است در فاصله زمانی بسیار کوتاهی، نیاز به تعمیر آن باشد.

آب بندی پشت بام هم مرحله بسیار  مهمی است که حتی در صورت نیاز به نصب ایزوگام در زمستان نیز باید به صورت کامل و درست انجام شود. اگر آب بندی کامل انجام نشود، احتمال نشتی رطوبت و نم دادن سقف و دیوار و حتی چکه کردن این بخش ها بسیار بالا خواهد بود. روند اجرای ایزوگام در زمستان همچون نصب این عایق در فصل تابستان است. با این تفاوت که مراحل باید با دقت و حساسیت بسیار بیشتری انجام شوند.

نکات مهم اجرای ایزوگام در زمستان

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، برای نصب ایزوگام در زمستان باید یک سری نکات و جزئیات بسیار مهم، کاملا در نظر گرفته شوند. مهم ترین نکات برای عایق بندی سطوح در فصل زمستان عبارتند از:

  1. نصب ایزوگام نباید در هوای بارانی یا برفی انجام شود.
  2. در صورت امکان، زمانی که درجه دمای هوا بالاست، اقدام به نصب کنید.
  3. برای اجرای درست ایزوگام در فصل زمستان، باید تا حد امکان از حجم بالای قیر استفاده شود.
  4. ۴٫در صورت وجود نم، باید رطوبت با مشعل به صورت کامل خشک شود.
  5. بندکشی ایزوگام در لحظه نصب هر تیکه انجام شود.
اجرای ایزوگام در زمستان

دمای مناسب برای ایزوگام

توجه داشته باشید که جهت داشتن یک عایق کاری با کیفیت، حتی در صورت اجرای ایزوگام در زمستان نیز حتما باید دمای مناسب برای ایزوگام و نصب اصولی آن در نظر گرفته شود. همانطور که می دانید علاوه بر بارندگی و وجود رطوبت در سطح مورد نظر، سردی هوا نیز بر کیفیت نصب و راه اندازی ایزوگام و در نتیجه کیفیت نهایی عایق کاری تأثیر منفی خواهد داشت؛ از این رو کارشناسان ما در شرکت گام گستر همواره توصیه می کنند که در صورت نیاز به عایق کاری در سطوح ساختمان های خود، به هیچ وجه انجام این کار را تا فصول سرد ستل به تعویق نیندازید و تا حد امکان اجرای ایزوگام را در فصل تابستان انجام دهید تا با مشکلات ناشی از نصب غیر اصولی ایزوگام در زمستان نیز مواجه نشوید. اما با وجود این، حتی در صورت نیاز به عایق کاری در سطوح مختلف در فصول سرد سال، می توانید با تکیه بر توان تخصصی و تجربه ی همکاران ایزوگام کار ما در مجموعه ی گام گستر، یک عایق کاری اصولی و با کیفیت در فصل زمستان داشته باشید.

شما عزیزان ساکن در تهران و کرج، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجرای ایزوگام در زمستان، علاوه بر مراجعه حضوری به آدرس نمایندگی های این مجموعه، می توانید با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

بهترین زمان برای نصب ایزوگام

بسیاری از افراد این سوال را از کارشناسان شرکت گام  گستر می پرسند که بهترین زمان برای نصب ایزوگام چه فصلی است؟ با توجه به این مطلب، احتمالا می دانید که نصب ایزوگام در زمستان، به دلیل شرایط آب و هوایی و احتمال بارندگی، چندان توصیه نمی شود.

بهترین فصل برای اجرای ایزوگام و دیگر عایق های رطوبتی، تابستان است. یعنی زمانی که هوا گرم است و دمای هوا به ذوب شدن و چسبندگی بهتر لایه ها کمک می کنند. همچنین تابش نور آفتاب به پشت بام، هرگونه رطوبت را خشک می کند و از این حیث هم مشکلی وجود ندارد. از طرفی در تابستان بارندگی بسیار کم است و این مسئله هم مانعی در روند نصب ایزوگام نیست.

3.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *