جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

ایزوگام زیرزمین

در ساختمان‌ ها، زیرزمین یکی از مستعد ترین نقاط است که با مشکلاتی مانند نم و رطوبت مواجه می‌ شود. بنابراین، ایزوگام زیرزمین بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرزمین‌ ها معمولاً برای انبار کردن وسایل استفاده می‌ شوند و به همین دلیل جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل آنها بسیار مهم است.

شرکت گام گستر به شما پیشنهاد می کند اگر ساختمان شما دارای زیرزمین است حتما به عایق کاری این قسمت بپردازید. اگر همه ی قسمت های زیرزمین، مانند کف، دیوار ها و سقف به‌ طور کامل ایزوگام شوند، این کار می‌ تواند نقش بسیار مهمی در ذخیره انرژی و گرمای ساختمان شما ایفا کند و بدین صورت از اتلاف انرژی در این بخش از ساختمان شما جلوگیری نماید.

توجه داشته باشید که زیرزمین‌ های فاقد ایزولاسیون، در فصل سرما بسیار سرد شده و حتی تا ۳۰ درصد از انرژی گرمایشی ساختمان را نیز از بین می برند. بنابراین شما می توانید با عایق‌کاری زیرزمین خود در فصل تابستان نیز، نم و رطوبت را که از بخش بیرونی به فضای داخلی زیرزمین نفوذ کرده و آن را به یک محیط مرطوب و کپک‌ زده تبدیل کرده از بین ببرید.

شما با ایزولاسیون زیرزمین خود باعث می شوید تا از کپک‌ زدن وسایل و همچنین خسارت به بدنه ساختمان خود در دراز مدت نیز جلوگیری کنید. به منظور دسترسی به اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با شماره های مندرج در سایت شرکت تماس بگیرید.

اهمیت ایزوگام زیرزمین

در ساختمان‌ ها، ایزوگام زیرزمین مانند عایق‌ بندی پی ساختمان انجام می‌ شود و باید به‌ طور کاملاً یکدست و بدون درز انجام شود. برای عایق‌ بندی رطوبتی زیرزمین، از عایق ایزوگام به‌ طور معمول استفاده می‌ شود. بدین صورت که عایق‌ کاری را از بالا به پایین و به صورت قائم انجام می‌ دهند. همچنین، انجام این کار باید به‌ صورت تخصصی و با رعایت کامل مراحل صورت گیرد تا هیچ گونه نم و رطوبتی به داخل زیرزمین نفوذ نکند. نصابان ایزوگام کار مجرب شرکت ما این عملیات را به طور حرفه ای برای شما عزیزان انجام می دهند.

اهمیت عایق‌شدن زیرزمین شامل دوام و ماندگاری بالا، مقاومت بالا در برابر نم و رطوبت، انعطاف‌ پذیری و پایداری در شرایط مختلف محیطی است. این ویژگی‌ ها باعث می‌ شوند عایق‌ بندی رطوبتی بتواند به‌ طور موثری از نفوذ رطوبت جلوگیری کرده و از آسیب به زیرزمین ساختمان شما در برابر رطوبت و نم محافظت کند.

اجرای ایزوگام زیرزمین

مراحل عایق‌ بندی رطوبتی زیرزمین شامل مراحل زیر می‌ باشد:

از بین بردن رطوبت

یکی از مهم‌ ترین مسائل در رابطه با ایزوگام زیرزمین، حذف تمامی رطوبت و نم موجود در زیرزمین است. زیرا وجود رطوبت در زیرزمین باعث مشکلات زیادی مانند آسیب به عایق‌ بندی رطوبتی و دیوار های خشک می‌ شود. بنابراین، در ابتدا باید تمامی رطوبت موجود در زیرزمین را از بین برده و پس‌ از گذشت ۴۸ ساعت در صورت عدم وجود رطوبت در فضا، می‌ توانید عملیات ایزوگام کاری را آغاز نمایید.

پاکسازی و آماده‌ سازی سطح

پس از حذف رطوبت موجود در زیرزمین، سطح زیرزمین باید پاکسازی و آماده‌ سازی شده تا برای انجام عایق‌ بندی مناسب باشد.

نصب ایزوگام

پس از پاکسازی و آماده‌ سازی سطح، عایق‌ بندی رطوبتی با استفاده از روش‌ ایزوگام کاری نصب می‌ شود. این عمل به صورت قائم و بدون درز صورت می‌ گیرد تا هیچگونه نم و رطوبتی به داخل زیرزمین نفوذ نکند.

نصب پوشش حفاظتی

پس از اجرای ایزوگام زیرزمین، می توان یک نوع پوشش حفاظتی مانند سرامیک، کاشی و … را بر روی عایق مورد نظر پیاده سازی کنید.

 

مزایای ایزوگام زیرزمین

از جمله مزایای ایزوگام زیرزمین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل زیرزمین
 • عایق‌ بندی رطوبتی زیرزمین به‌ صورت کاملاً حرفه ای و یکدست انجام می‌ شود و این باعث می‌ شود تا هیچگونه نم و رطوبتی به داخل زیرزمین نفوذ نکند.
 • جلوگیری از بروز آسیب و خسارت به بدنه ساختمان
 • عدم عایق‌ بندی رطوبتی زیرزمین می‌ تواند باعث بروز آسیب و خسارت به بدنه ساختمان شود. با نصب ایزوگام زیرزمین، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌ شود.
 • مقاومت بالای عایق‌ بندی رطوبتی در برابر آسیب‌ های محیطی
 • ایزوگام زیرزمین دارای مقاومت بالایی در برابر آسیب‌ های محیطی مانند فشار خاک و نفوذ آب است
 • دوام و ماندگاری بالای عایق‌ بندی رطوبتی
 • با توجه به این‌ که ایزوگام کاری زیرزمین با استفاده از بهترین عایق ها انجام می‌ شود، عمر این نوع ایزولاسیون بسیار طولانی است.
 • قیمت مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه در مقابل خسارات جبران‌ ناپذیر
 • اجرای ایزوگام زیرزمین در شرکت گام گستر با قیمت بسیار مناسبی انجام می‌ گیرد.
 • پوشش‌ دهی کاملاً یکپارچه و بدون درز ایزوگام زیرزمین
 • عایق‌ بندی رطوبتی زیرزمین به گونه ای انجام می‌ شود که اجازه ی نفوذ هیچ گونه نم و نشتی را به درون زیرزمین نمی دهد.

قیمت ایزوگام زیرزمین

هزینه‌ ی ایزوگام زیرزمین بر اساس عوامل و فاکتور های گوناگونی برآورد می شود. از جمله این فاکتور ها می‌ توان به روش های زیرسازی زیرزمین، متراژ زیرزمین، تخصص تیم اجرایی، نوع عایق‌ بندی رطوبتی و غیره اشاره کرد.

با توجه به اینکه هر پروژه‌ ی ایزوگام کاری زیرزمین دارای شرایط ویژه‌ ای است، برای تعیین دقیق هزینه‌ ی این کار، بهتر است که با شماره های مندرج در سایت شرکت‌ تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید تا پس از بررسی شرایط پروژه، قیمت نهایی را برای شما محاسبه کنند.

همچنین برای اطلاع از قیمت ایزوگام بدون نصب یک تماس با تیم گام گستر مشکل شما را حل خواهد کرد. شرکت گام گستر یکی از بهترین گزینه‌ های مناسب برای اجرای ایزولاسیون زیرزمین است که قیمت مناسبی را برای شما ارائه خواهد داد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *