جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

ایزوگام تک لایه بهتر است یا دو لایه؟

جواب این سوال بستگی به نوع استفاده شما از خدمات ایزوگام دارد. نوع تک لایه ایزوگام، فاقد روکش آلومینیومی و نوع دو لایه آن دارای یک روکش آلومینیومی است که به منظور مقاوم کردن ایزوگام در برابر تابش مستقیم خورشید و گرما مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از شما از هرنوع این محصول مشخص می کند که دولایه بهتر است استفاده کنید یا تک لایه.

به طورمثال اگر قصد دارید سطحی مثل پشت بام را ایزوگام کنید بهتر است از ایزوگام دولایه استفاده کنید که در اصطلاح به آن ایزوگام فویل دار نیز می گویند. اگر هدف استفاده شما از ایزوگام، عایق ‌کاری پی ساختمان یا دیواره و کف سرویس‌های بهداشتی است، بهتر است از نوع بدون روکش یا اصطلاحاً ایزوگام ساده استفاده کنید. 

۵/۵ – (۱ امتیاز)

ایزوگام تک لایه بهتر است یا دو لایه؟

ایزوگام تک لایه

ایزوگام های تک لایه متشکل از یک لایه تیشو پلی استر قیراندود شده می باشند. این نوع ایزوگام ویژگی هایی دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم؛

این نوع ایزوگام به منظور پوشش دهی نقاط ناصاف استفاده می شود.به طور مثال برای پوشش گوشه های دیوار یا نقاطی که پستی بلندی زیادی دارند از ایزوگام های تک لایه استفاده می کنند.

ایزوگام های تک لایه استحکام و مقاومت زیادی ندارند اما دارای انعطاف بسیار بالایی هستند. اگر قصد استفاده از ایزوگام تک لایه در نقاط مرطوب را دارید، بهتر است از دو لایه از این ایزوگام استفاده کنید تا مقاومت مورد نظرتان حاصل شود. ضخامت ایزوگام های تک لایه در حدود ۲ یا۳ میلی متر است.

ایزوگام های تک لایه در مقایسه با ایزوگام های دو لایه قیمت پایین تری دارند. به همین دلیل در محل هایی که ایزوگام در معرض رطوبت کمی قرار می گیرد، استفاده از ایزوگام های تک لایه بسیار مقرون به صرفه تر است.

ایزوگام دولایه

ایزوگام های دو لایه نیز همانند ایزوگام های تک لایه ویژگی هایی دارند. نخستین و مهم ترین ویژگی ایزوگام‌های دولایه، استحکام و مقاومت بالای آن هاست. این نوع ایزوگام مناسب برای استفاده در محل هایی است که آبریز فراوانی دارد. برای مثال ایزوگام های دولایه مناسب برای استفاده در کف حمام، سرویس بهداشتی و پشت بام است.

دیگر ویژگی این نوع ایزوگام، قیمت بالای آن در مقایسه با ایزوگام های تک لایه است. ضخامت ایزوگام های دولایه در حدود ۴ میلی متر است که این مقدار حدود دوبرابر ایزوگام های تک لایه است.

ایزوگام دو لایه

ویژ‌گی‌های یک ایزوگام خوب چیست؟

به پوشش مقاومی که متشکل از قیر و الیاف مصنوعی است، ایزوگام گفته می شود. این ماده براثر گرما و حرارت بر سطح بام و محل مورد نظرچسبانده می شود. به منظورعدم نفوذ آب و رطوبت به انواع سطح مانند دیواره، کف و بام ساختمان‌ها و استخرها و عایق کردن آن ها از ایزوگام استفاده می کنند. گفتنی است که عمر مفید یک ایزوگام با کیفیت در حدود ۱۵ سال است.

اما باید دانست که یک ایزوگام با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟ یکی از دلایلی که ما به شما شرکت گام گستر را پیشنهاد می کنیم، کیفیت مناسب محصولات این شرکت می باشد. نمایندگی ایزوگام در تهران و کرج آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است تا انواع خدمات مربوط به نصب و تعمیر ایزوگام را با بهترین کیفیت به آن ها ارایه دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *